Munzur Baba Ziyaret Köyü ve Gözeleri

Ziyaret Tarihim:16 AĞUSTOS 2017

Ziyaret Köyü kent merkezine 80, Ovacık ilçe merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunur .Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Baba Gözeleri, Munzur dağlarının eteklerindeki kayaların arasından çıkan sularıyla etkileyici bir görünüme bürünür.

Munzur baba efsanesi şöyle anlatılmaktadır.

 

Munzur Baba Efsanesi’ni öğrendiğimize göre şimdi insanların ziyarete gelip dilekte bulunduğu ve piknik gibi aktivitelerini yaptığı yerden birkaç fotoğrafı sizinle paylaşacağım.Ardından Munzur Baba Ziyaret Köyü’ndeki dilek yerinde mumlarımızı yakıp dilekte bulunacağız…

 

Şuan gördüğünüz alanda ziyarete gelen insanlar mum yakıp dilekte bulunmaktadırlar.Bizde mumlarımızı ve ateşimizi aldık.Aşağıdaki fotoğraflar da gördüğünüz gibi önce dilekte bulunup sonra mumlarımızı yakacağız.

 

Dilekte bulunup ziyaretimizi bitirdikten sonra şehir merkezine doğru yola çıktık. Yol üzerinde Türkiye nin ilk Komünist Belediyesi olan Ovacık Belediyesi’ni ve belediye başkanını ziyaret etmek istedik.

Belediyeye geldikten sonra belediye başkanı Sayın Fatih Mehmet Maçoğlu ile görüşme talebinde bulunduk.Ne yazık ki kendisi bize verilen bilgide yol çalışmalarını denetlemeye gittiği söylendi.Her ne kadar herkese hem kişiliğiyle hem de yaptıklarıyla örnek olan Sayı Maçoğu’nu görmesek de belediye binasını gezme fırsatı bulduk.Belediye binasının hemen girişine kütüphane olması dikkatimizi çekti.

Belediye ziyaretinden sonra merkeze doğru ilerleyişimiz devam etti.Yol üzerinde dikkatimizi çeken manzaraları fotoğraflamak için sık sık durup aşağıda paylaştığım fotoğrafları çekme ve o güzel doğayı görme fırsatımız oldu.

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!