1-DUOLİNGO

Dil öğrenme uygulamaları arasında en çok kullandığım ve kesinlikle en iyisi olandır.Kelime,konuşma ve dil bilgisi bilgilerini en iyi geliştirebileceğiniz uygulamadır.Seviye seviye dil öğreten program da istediğiniz her dili bulabilirsiniz.

2-TANDEM

Dil öğrenmek isteyen kişilerle konuşup bir şeyler tartışarak pratik yapabileceğiniz en iyi dil öğrenme sohbet programı.Kişiler ile mesajlaşarak telefon yada video arama ile pratik yapabilirken bir yandan da dilinizi öğrenmek isteyen birilerine yardımcı olabilirsiniz

3-SPEAKY

Bu da Tandem gibi dil pratiğini geliştirmek isteyen insanların kullandığı bir sohbet programıdır.Videolu arama özelliği olmayan sadece sesli veya mesajlaşarak pratik yapabileceğiniz bir uygulamadır

4-WAKİE

Wakie, ilk keşfettiğim sohbet programı. Çok kişiyle gruplarda sohbet edebileceğiniz gibi istediğiniz anda sesli konuşmak isteyen diğer kişilerle konuşabileceğiniz bir program.Program da kişilerin oluşturduğu gruplarda bir grup sohbeti havasında aynı anda bir kaç kişiyle konuşup tartışabilirsiniz.

5-HELLO TALK

Sohbet etmenin yanında insanların bir sosyal platform olarak kullanıp paylaşımlar yapabildiği aynı zamanda dersleri çalışabileceğiniz bir program.Sesli arama ve mesajlaşma ücretsiz olup videolu aramalarda dakika satın almanız gerekmektedir.

6-VOSCREEN

Filmlerden kısa alıntılar yapılarak çeviri yapmanızı isteyip puanlama sistemi ile pratik yapmanıza olanak sağlayan bir program. İster alt yazılı ister alt yazısız çevirilerle İngilizce ‘nizi geliştirebileceğiniz güzel bir program.

7-BUSUU

İlk zamanlarda en çok kullandığım fakat şuan ücretsiz özellikleri çok kısan bir uygulama. Özelliklerini satın almayı düşünüyorsanız güzel bir program.Ama bunun yerine ücretsiz Duolingo ‘yu tercih edebilirsiniz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!