VAN KEDİ EVİ

Ziyaret Tarihim:13 Ağustos 2017

Van yolculuğumda uğrak noktalardan birisi de Van şehrinin ismiyle özdeşleşmiş Van Kedi Evi.Birbirinden sevimli,tatlı ve farklı göz renkleriyle Van kedisini görmeden Van’dan ayrılmamanızı öneriyorum.

-Van kedisi, iyi bir yüzücü olan, gözleri mavi veya kehribar rengi ya da biri mavi diğeri kehribar olabilmektedir. Beyaz renkleriyle dikkat çekicidirler.

-Van kedilerinde, yeni doğan yavruların gözleri grimsi renktedir. Yavru kedinin doğumundan 25 gün sonra göz renkleri farklılaşmaya başlar ve 40 gün sonra da göz renkleri netleşir.

Girişte bu güzel görselle Van Kedi Evi bizi karşılıyor.

Görselde ki ev koruma altındaki kediler için barınak görevi görmektedir.Barınakta doğum odası, dinlenme odası ve yemek odası gibi farklı bölmeler var.
Barınağın dışındaki bahçede ise kedilerin az da olsa doğayla iç içe olmasını sağlayan örgülü barınaklar yapılmış durumda. Bu barınaklar da kediler dişi ve erkek olarak ayrı ayrı tutulmaktadır.
 
Barınağın içine girdiğimizde doğum odası, dinlenme odası ve yemek odası gibi kedilerin elverişli koşullarda hayatlarını sürdürmesi ve  üremelerini sağlayacak her türlü imkan yaratılmış durumda.
 
Van Kedi Evi’nde kedilerle iç içe barınaklara girebilmekte mümkündür.Kedileri beslemek için kedi evinin içindeki marketten kedi maması alıp kedilerin yanına girebiliyorsunuz.Bunun dışında görevliler barınaklara girmenize izin vermemekte.Tel örgülerinin dışından fotoğraf çekebilir kedileri izleyebilirsiniz.Ziyaret tarihimde kedi maması 4 TL idi.
Bu alana reklam verebilirsiniz!